Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  BELYSNING / Bordslampor / Bordslampfot 12286101



*

nr 1228 6101


Bordslampfot

+ vas, keramik, 1970-tal, Nya Syco. Höjd: ca. 25


Utrop:

400 kr

Såld:

200 kr

Sista tid för bud online:

måndag 14 januari 2019
kl 19:43:07


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
12/1 09:16:07 1      150 kr
14/1 16:46:23 2      150 kr
14/1 16:46:23 1      150 kr (Budbetjänt)
14/1 19:33:06 3      Vinnande bud


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor keramik nya syco vas
  • 8207 Bordslampa
    1940-tal, trä och mässing, no 15378. Höjd: 51 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:39
  • 8093 Bordslampa
    Harri Koskinen, "Block Lamp" för Design House Stoc..//
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:24
  • 8062 Bordslampa
    Mässing med glasskärm. Höjd: 50 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:19




Ladda ner broschyr